Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

ÖZAK Global Holding olarak tekstil ile başlayan ve inşaat, turizm, tesis yönetimi ve gayrimenkul yatırım ortaklığı ile devam eden yolculuğumuzda önceliğimiz; “en fazla kazanan” olmak değil, yaptığı işin “en iyisi” olmayı başarmaktı.

Attığımız yenilikçi adımlarla itibarımızı ve onurumuzu temsil eden şirketimizi, tıpkı hayal ettiğimiz gibi alnımızın akıyla bugünlere getirdik, aynı azim ve kararlılıkla geleceğe taşıyoruz.

Grup olarak ajandamızda; büyümesine güçlü adımlarla devam eden Türkiye var. Bu anlayışla, faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda gerek Türkiye’deki gerekse dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor, beraberinde değişimin öncüsü olmayı sürdürüyoruz.

Öyle ki, gayrimenkul sektörünün trend belirleyicisi olan kuruluşumuz Özak GYO, dengeli iş modeli, riskleri minimize eden çeşitlendirilmiş portföyü ve yüksek yatırım kabiliyetine sahip güçlü finansal yapısı ile halihazırda 2,72 milyar TL’lik gayrimenkul yatırım portföyü ve 2,05 milyar TL’lik net aktif değere sahip. Son beş yılda gayrimenkul yatırım portföyünün değeri ve aktif büyüklüğü açısından istikrarlı bir gelişim gösteren Özak GYO’nun 2014 yılı sonu itibariyle 1,52 milyar TL düzeyinde olan aktif büyüklüğü kümülatif olarak yüzde 135 oranında artış göstererek 2018 yılı sonu itibariyle 3,57 milyar TL seviyesine ulaştı. ÖZAK GYO ile imza attığımız dünya çapındaki başarılarımız, gerek ulusal gerekse uluslararası pek çok prestijli ödülle taçlandırıldı.

Türkiye’mizin istikrarlı büyüme hedefleri doğrultusunda bir yandan milyonlarca dolar ihracat gerçekleştirip binlerce aileye istihdam sağlarken, diğer yandan fabrikalarımızla ve projelerimizle ülke ekonomimiz için katma değer sağlamayı sürdürüyoruz.

İhtiyaçları çok iyi analiz ederek fark yaratan, sürdürülebilir çözümlerimizle yeni akımların öncüsü olma cesaretini gösteriyor, daima daha iyiyi ve daha faydalıyı hedefliyoruz.

Planlı ve disiplinli çalışmanın sonucu geldiğimiz noktada; tüm ekibimizle dürüstlük, yenilikçilik, insana ve çevreye saygılı olmak ilkelerinden ödün vermeden gelecek hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz.

Hayata değer katan iş anlayışımızı paylaşan ve bize sonsuz güven duyan paydaşlarımıza teşekkür ederim.

Ahmet AKBALIK
Yönetim Kurulu Başkanı