Aktay Turizm ve Ela Quality Resort

Türkiye’nin eşsiz turizm potansiyeline ve hizmet sektöründeki tecrübesiyle bu potansiyeli değerlendirerek fark yaratabileceğine inanan Özak Global Holding, Aktay Turizm’i, büyük yatırımların cesaret istediği 2004 yılında kurdu.

Şirketin ülke turizmine kazandırdığı ilk tesis ise 2007 yılında Antalya Belek’te açılan beş yıldızlı, 583 odalı ELA Quality Resort Belek oldu. Bu dev tesis, Türk-Osmanlı mimarisindeki tarzı, Türk misafirperverliğini yansıtan kusursuz hizmet anlayışı ve sektöre yön veren çocuk/aile dostu otel konseptiyle Türkiye’nin tanıtımına başarıyla destek vermeye devam ediyor.

Akdeniz’in turkuaz mavisi ile doğanın eşsiz yeşilini bir araya getiren 110.000 m2’lik alan üzerine kurulu olan, 583 odalı ve 1200 yatak kapasiteli, aile oteli kavramının ön planda olduğu bir tesis olarak planlanmıştır. Kelime anlamı birçok farklı rengi içerisinde bulunduran, çok renkli olan ELA; otelimizin hem kalite vurgusunu, hem farklı ürün yelpazesini, hem de misafir çeşitliliğini ifade etmektedir. Otelimizde kullanılan birçok objenin sanatsal ve işlevsel olarak kendi başına da bir hikâyesi bulunmaktadır. Tarihi kapıdan 3 tonluk avizeye, Güney Amerika’dan getirtilen fosillere kadar otelimiz bünyesinde bulunan birçok detay, yine ELA kapsamında ifade edilmekte olan ihtişam vurgusunu destekler niteliktedir

Ela Quality Resort Belek, “aile ve önce çocuk” konsepti, nitelikli odaları, kişiye özel villaları, her villaya özel hizmet ekibi, helikopter ve VIP transfer hizmetleri, 9 ayrı a la cart ve snack restoranı ve %100’lere ulaşan doluluk oranıyla, hayallerin ötesinde bir tatil vaat ediyor. Her gün bir yenisini eklediği, dünya çapındaki mükemmellik ödülleriyle adından sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada söz ettiriyor.

Aktay Turizm’in ayrıca, Aydın Didim’de, nadir bir coğrafyaya sahip özel bir koyda ve Antalya Demre’de açık deniz etkisinden uzak bir koy içerisinde, resort otel yatırımları üzerindeki çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor ve Özak Global’in kurumsal kültürünü ve kalite anlayışını turizm sektörüne taşıyarak fark yaratıyor.

Dünyaca ünlü mimarlar tarafından yaratılan büyüleyici iç mekan tasarımları, doğanın kalbindeki büyüleyici bir ortam, ısıtmalı özel havuzlar, Türk hamamları, saunalar ve eşsiz ayrıntılar Ela Villas’da...

Özak Global’in turizm sektöründeki faaliyetleriyle ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Aktay Turizm Ela Villas Ela Resort