HABERLER

ÖZAK GYO 2016’DA PORTFÖY DEĞERİ 08.05.2012

ÖZAK GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, tekstil ve turizm iş kollarındaki uluslararası stratejik işbirliği ve deneyimlerini gayrimenkul alanına da taşıyacaklarını ve hedefledikleri 2016 yılında 3. Büyük gayrimenkul şirketi olacaklarına inandığını vurguladı.
 
Halka arzının ardından bu yıl İMKB’de işlem görmeye başlayan ilk firma olan ÖZAK GYO, gelecek vizyonunu kamuoyuyla paylaştı. Portföyünde bulunan Belek’teki Ela Quality Resort Hotel, İstanbul’daki 34 Portall, İş İstanbul gibi gayrimenkullerin yanı sıra Didim, Demre, Bayrampaşa, Ataşehir, Mahmutbey gibi lokasyonlardaki arazileriyle dikkat çeken ÖZAK GYO, İstanbul Zekeriyaköy’de de yeni bir arazi için ihaleye girerek burayı da portföyüne katmayı amaçlıyor. Uluslararası iş yapma tecrübelerine dayanarak dünya devleri Metro Grup ve SGS ile gayrimenkul, TUİ ile ise turizm alanında stratejik işbirliğine imza attıklarını hatırlatan ÖZAK GYO Yönetim Kurulu Başkanı Akbalık, orta vadede hedeflerinin büyük olduğunun altını çizdi. Akbalık, “Halen 745 milyon lira olan portföy değerimizi 2016 yılında 2.5 milyar liraya çıkararak Türkiye’nin en büyük 3. gayrimenkul ortaklığı olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
 
Gayrimenkulde uluslararası standartlara projeler geliştirdiklerine dikkat çeken Akbalık, şehrin içinde ihtiyaçlar doğrultusunda yeni yaşam alanlarına imza atacaklarını aktardı. Bunun için ana arterlere yakınlık, ulaşım kolaylığı ve merkezi konum gibi kriterlere dikkat ettiklerini vurgulayan Akbalık, “Değişen ihtiyaçlara göre uygun konut projeleri üretilmesi önemli. Yaşam koşulları günümüzde çok değişti. İnsanlar artık şehrin merkezinde sosyal yaşamın içinde olmayı tercih ediyor. Bu da kentsel dönüşümün önemini artırıyor” diyerek kentsel dönüşüme farklı baktıklarını şöyle dile getirdi: Mızrak çuvala sığmıyor “Herkes can güvenliğinden ziyade rant güvenliğinden yana. Ama Van depremi bize can güvenliğini yeniden hatırlattı.

Mal sahibi ile yatırımcı ‘bu işten daha fazla ne kazanabilirim’ diye bakıyor. Böyle bakış açısıyla kentsel dönüşüm süreci uzuyor, yani ‘mızrak çuvala sığmıyor’. Bu tür projeler için herkesin daha net olması lazım. Bence insanlar önce sağlıklı binaya geçmeli. Bunun için de örneğin devlet kentsel dönüşüm için 2 yıl süre vermeli. Bu süreçte mal sahibi ile yatırımcı anlaşamıyorsa devlet devreye girip kamulaştırma yapmalı. Biz de ÖZAK GYO olarak kentsel dönüşüm için Bayrampaşa, Bahçelievler, Ataşehir ve Ümraniye gibi bölgelerde ilgilendiğimiz alanlar var.” Yeni projeler geliyor Ataşehir’de geçtiğimiz ay

Finans Merkezi’ne çok yakın bir arazinin ihalesini kazanarak, burada geliştireceği ofis ve ticari alanlar için uluslararası mimarlarla çalışmaya başladıklarını hatırlatan Akbalık, Bayrampaşa’daki arazilerinde gerçekleştirecekleri projelerinde ise 10 bin metrekarelik bir alanı Metro Grup’a kiraladıklarını, burada ayrıca 600 konutluk bir yaşam alanı oluşturacaklarını belirtti. Akbalık, son olarak ise Zekeriyaköy’de yine bir arazi için ihaleye katıldıklarını ve ikinci tura kaldıklarını belirterek, burayı almayı çok istediklerinin altını çizdi ve bin adetlik villa ile ticari ünite yapmayı planladıklarını aktardı. ÖZAK GYO, İMKB’de 4. sırada 2012’nin ilk halka arzını gerçekleştirerek İMKB’de işlem görmeye başlayan ÖZAK GYO, 161.6 milyon liralık kar açıklamasıyla burada işlem gören 25 GYO arasında 4. sırada yerini aldı. 745 milyon liralık portföy değeri ile de yine İMKB’deki GYO’lar arasında 6. sırada bulunan ÖZAK GYO, yine 2012 yılında gerçekleşen 8 halka arz büyüklüğü olan 168.7 milyon liralık değerin yüzde 60’a yakınını tek başına gerçekleştirdi.

Devamını Oku
ÖZAK Tekstil'in Lojistik Şifresi... 27.05.2011

ALTIN ORAN
Tasarımdan üretim ve paketlemeye kadar tüm süreçlerindeki mükemmellik anlayışını 'altın oran' felsefesiyle tarif eden ÖZAK Tekstil güvenilir üretimin son halkası olarak gördüğü lojistik zincirinde de bu standarttan taviz vermiyor.( 27.05.2011 - www.utalojistik.com.tr )

 

 

Devamını Oku
Özak Global Holding A.Ş Kuruldu. 26.11.2009

1985 yılında Özak Konfeksiyon olarak kurulan, ürettiği kaliteli ürünler ile kısa zamanda Tekstil sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan ve dünya markalarına üretim yapan ÖZAK Tekstil, 2009 yılında Turizm, Enerji, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve İnşaat alanında faaliyet gösteren kardeş firmalarını, ÖZAK GLOBAL HOLDİNG A.Ş. çatısı altında toplama kararı aldı.

Şirket Merkezini, INTER Yapı firması tarafından inşaatı tamamlanan 90.000 m2 kapalı alana sahip 34PORTALL'a taşıyacak olan ÖZAK GLOBAL HOLDİNG A.Ş.; çalışanlarına, iş ortaklarına ve müşterilerine pozitif değer katmaya devam edecek.

Devamını Oku